کارخانه محتوایی

کارخانه محتوایی

دنیای امروز بدون محتوا هویت نامشخصی دارد. افراد حتی برای برنامه‌ریزی و جهت‌گیری ذهنی نیاز به محتوا دارند. امروزه کسب و کارهای بزرگ یکی از مهم ترین راه‌های موفقیت خود را در زمینه جذب و نگهداری مخاطب، ارائه محتوا در راستای نوع خواستار جامعه هدف خود می‌دانند.

همان طور که اشاره شد از عوامل اصلی جذب مخاطب تولید محتوا می‌باشد زیرا برای جذب باید ابتدا دیده شد و پس از آن می‌توان سطح سازگاری و تمایل مخاطب را با استفاده از یک استراتژی کاربردی و مناسب نسبت به محصول افزایش داد. در نتیجه حرکت هوشمندانه در این فرآیند می‌تواند منجر به افرایش بهره‌وری در یک سازمان را به دنبال داشته باشد.

تولید محتوای متنی

تولیدمحتوای متنی از قدیمی ترین روش‌های تولید محتوا می‌باشد. استفاده از واژه های استاندارد در جهت بهینه سازی محتوا برای کاربران تاثیر شایانی دارد. این اتفاق سطح دسترسی کاربران به محتواها را آسان تر می‌کند. محتوای متنی هنوز برای بسیاری از انسان‌ها قابل‌اتکاتر و قابل استنادتر از سایر انواع محتواست. ارجاع دادن به متن و استناد کردن به متن، محکم‌تر از استناد کردن به حرف یا نکته‌ای است که در یک فایل صوتی یا ویدئو مطرح شده است.
ما عادت کرده‌ایم که حرف‌های بزرگان، مطالعات علمی و مقاله‌های تحقیقاتی را در قالب متن بخوانیم. بزرگ‌ترین دائره‌المعارف‌های بشری (از انواع تخصصی تا مدل‌های عمومی مثل ویکی‌پدیا) متن‌محور هستند و همه‌ی این‌ها باعث شده که نوعی سوگیری مثبت نسبت به متن در ذهن ما شکل بگیرد. امکان مرور سریع یا Skimming هم مزیت دیگری است که نباید در دنیای پرشتاب امروزی از آن غافل شد. از انواع محتواهای متنی می‌توان به مقالات وب سایت ها، ایمیل‌ها، خبرنامه‌ها، پیامک و محتوای شبکه‌های اجتماعی گوناگون اشاره کرد.

تولید محتوای صوتی

محتوای صوتی اشاره به کلیه محتواهایی دارد که در بستر اینترنت به صورت شنیداری توسط کاربران مصرف می‌شوند. محتوای صوتی در قالب های متنوعی ارائه می شود. در نتیجه، اکثر کسانی که به شنیدن پادکست، کتاب صوتی، داستان صوتی، مقاله‌ی صوتی و غیره علاقه‌مند هستند می توانند با انجام سرچ کوتاهی به این محتواها دست پیدا کرده و از آنها استفاده کنند. محتوای صوتی هر نوع ماده یا اطلاعات منتشر شده‌ای است که از طریق گوش دادن مصرف می‌شود. این قسمت از محتوا شامل هر نوع سرگرمی شنیداری یا وثیقه بازاریابی مانند پادکست‌، کتاب‌های صوتی و یا توانایی دستیار صوتی هوش مصنوعی (AI) است.

از آنجا که مصرف محتوای صوتی افزایش مداوم داشته است، نمی‌توان اهمیت ادغام آن را در تجارت نادیده گرفت. محتوای صوتی می‌تواند راهی مفید برای انتقال داستان، فرهنگ، مأموریت یا صدای سازمان به مخاطبان بالقوه خود باشد. علاوه بر این، می‌توان از تولید محتوای صوتی برای بهبود تجربه کاربر (UX) و برقراری ارتباط با کاربران نیز استفاده نمود.

تولید محتوای تصویری

یک محتوای تصویری خوب می‌تواند بیش از 10 برابر از محتوای متنی تاثیرگذارتر باشد. این اتفاق از آن روست که محتوای تصویری با حافظه‌ی تصویری ما ارتباط دارد. از انواع محتوای تصویری می‌توان به تولید محتوای ویدئویی اشاره کرد که تقریبا 87 درصد از حجم تعاملات اینترنتی به محتوای ویدئویی اختصاص دارد. در واقع محتوای ویدئویی ترکیبی از صدا و تصویر می‌باشد که به مراتب تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطب هدف دارد.از انواع محتوای ویدئویی می‌توان به ویدئوهای تور محصولات، ویدئوهای پرسشی و توضیحی و همچنین ویدئوهای بررسی محصولات اشاره کرد. موشن‌گرافی روی دیگری از تولید محتوای ویدئویی است که به صورت انیمیشن ساخته می‌شود. این قالب محتوای می‌بایست در زمان کوتاه و مناسب پیام مد نظر خود را به طور مستقیم به مخاطب منتقل کند.
از دیگر قالب های محتوای ویدئویی می‌توان به قالب های تاپ ویو (top view) اشاره کرد. این مدل محتوا که به تازگی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد بنا بر آن دارد تا در زمان کوتاه به صورت کاملا خلاقانه و نوآورانه پیام طراحی شده‌ی خود را به صورت مستقیم به مخاطب هدف گذاری شده خود برساند. قالب های اینفوگرافیک نیز زمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند که بیان محتوا برای مخاطبین به صورت نوشتاری سخت و قابل فهم نباشد. از این رو از اشکال و المان های گرافیکی در رساندن پیام استفاده می‌شود.

برای تجربه یک حس بهتر با ما در تماس باشید...

ما در راما، به دنبال ایجاد رابطه‌ای بلندمدت با مشتریان و همکاران خود هستیم. به همین دلیل، ما تلاش می‌کنیم تا با بهترین خدمات و کیفیت ممکن، نیازهای شما را برآورده کنیم. با تماس با ما، شما می‌توانید به یک دنیای محتوایی جذاب و حرفه‌ای وارد شوید. با تشکر از توجه شما، منتظر تماس شما هستیم...

 

آخرین مقالات